• Świąteczne spotkanie

• Dzieci z grupy Pszczółek, Mrówek i Ważek spotkały się przy świątecznym stole. W trakcie spotkania Pani Ela - wychowawca grupy Pszczółek przybliżyła dzieciom historię narodzin Jezusa oraz wyjaśniła istotę dzielenia się opłatkiem. Następnie dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i wspólnie zasiadły do stołu. Świąteczne spotkanie nie mogło obyć się bez wspólnego kolędowania, które uatrakcyjniła Pani Ela grając na gitarze. To był magiczny i radosny czas spędzony we wspólnym gronie.

• Spotkanie świąteczne w grupie Biedronek i Motylków

• Dzieci z grup „Biedronek” i „Motylków” spotkały się przy świątecznym stole. Nastrojowa dekoracja sprawiła, że magiczna atmosfera świąt zapanowała w całym przedszkolu. Wspaniałym momentem było wspólne śpiewanie kolęd, w które dzieci wkładały swoje całe malutkie serduszka. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd dzieci kosztowały własnoręcznie zrobione pierniczki oraz rozmaite słodkości życząc sobie nawzajem zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Serdecznie dziękujemy Rodzicom z grupy „Motylków” i „Biedronek” za pomoc w organizacji Świątecznego Spotkania.

• Pieczenie i dekorowanie pierników

• Dzieci z grupy Mrówek i Ważek spędziły cudowny czas, tworząc piękne i kolorowe dzieła sztuki z pierników.

Pierwszy etap pracy polegał na wypiekaniu pierników, które wypełniło przedszkole zapachem świąt. Dzieci z wielkim entuzjazmem wykrawały kształty pierników. Każdy piernik był unikalny - od serduszek po gwiazdki i choinki.

Następnie przyszła pora na najważniejszą część - dekorowanie pierników! Dzieci miały do dyspozycji różnorodne kolorowe lukry, posypki i ozdoby. Każde dziecko wykazało się niezwykłą kreatywnością, tworząc swoje własne niepowtarzalne wzory i kompozycje. Niektóre pierniki były ozdobione uśmiechniętymi buźkami, inne miały kolorowe paski i kropki. To był fantastyczny czas pełen uśmiechów i owocnej pracy.

• Dekorowanie pierników w grupie Motylki i Pszczółki

Podczas dekorowania pierników panowała radosna atmosfera. Dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i wspólnie wymyślały nowe zdobienia. Każde dziecko było dumne z efektów swojej pracy i nie mogło się doczekać, aby podzielić się swoimi piernikami z najbliższymi.

Dekorowanie pierników w przedszkolu to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności manualnych, kreatywności i współpracy. Dzieci uczyły się także cierpliwości i koncentracji, gdy starannie ozdabiały każdy piernik.

• Grupa Biedronek w świątecznym nastroju

• Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla każdego z nas. W najmłodszej grupie, w tym szczególnym okresie podejmowaliśmy szereg działań, które wprowadziły wszystkie przedszkolaki w ten magiczny, świąteczny klimat.

W ramach projektu „Gramy zmysłami” , dzieci z grupy „Biedronek” miały okazję stworzyć niezwykłą choinkę sensoryczną. Na zajęciach wykonały naturalne bombki z goździków i pomarańczy. Całą choinkę ułożyły z igliwia, przystroiły własnoręcznie zrobionymi bombkami oraz wykorzystały naturalne materiały z kącika przyrodniczego. Praca przerosła nasze oczekiwania. Choinka wygląda po prostu przepięknie!

Ponadto przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w grupie „Biedronek” nie mogło tego zabraknąć. W środę 20 grudnia dzieci z najmłodszej grupy zebrały się, aby udekorować świąteczne pierniczki. Na stołach pojawił się lukier, czekolada, cukrowe ozdoby, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Przedszkolaki postanowiły również zrobić prezenty dla swoich najbliższych w postaci pięknych aniołków.

• Świąteczne stroiki

• 20 grudnia dzieci z grupy Pszczółki wraz z mamami Amelki, Xsavierego i Oliwii tworzyły i dekorowały stroiki świąteczne, które z pewnością ozdobiły niejeden wigilijny stół.