• Projekt "Gramy Zmysłami"

• W ramach projektu „Gramy Zmysłami”, grupa „Biedronki” wykonała zadanie „Akademia smaku”. Podczas zajęć próbowaliśmy produkty, o różnych smakach: kwaśnym, słodkim, słonym i gorzkim. Dzieci degustowały: miód, cytrynę, gorzką czekoladę, sól ze słonymi paluszkami. Przedszkolaki dowiedziały się, że język ludzki posiada kubki smakowe odpowiedzialne za rozróżnianie smaków. W czasie zabaw dzieci rozpoznawały poszczególne smaki, nazywały je, próbowały też odgadnąć co jedzą.

• Bal Karnawałowy w przedszkolu

• Przedszkolaki ze wszystkich grup miały okazję wziąć udział w Balu Karnawałowym. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były m. in. za policjantów, super bohaterów, księżniczki, wróżki czy różne

zwierzęta. Oczywiście tego dnia nie zabrakło wspólnych tańców czy zabaw. Dzieci miały również okazję zaprezentować i opowiedzieć kilka słów o swoim przebraniu.

Bal przyniósł dzieciom wiele uśmiechu i zadowolenia.

• Rekrutacja do Gminnego Przedszkola Mali Kasztelanie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Santoku na rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Santoku informuje o terminach postępowania rekrutacyjnego i terminach składania dokumentów do Gminnego Przedszkola Mali Kasztelanie w Santoku:

1. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: 20.02. – 11.03.2024 r.
            2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 22.03.2024 r., godz. 15.00
            3. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: 22.03. – 28.03. 2024 r., godz. 15.00
            4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 03.04. 2024 r., godz. 12.00
            5. W terminie 7 dni od opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia; w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej: od 03.04.2024 r.

Dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Santoku, ul. Gralewska 9. Są one do pobrania ze strony internetowej zespołu (www.szkolasantok.edupage.org) i bezpośrednio w sekretariacie.

Informacji udziela sekretariat Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Santoku pod numerami telefonu: 95 728 75 28 i 797 420 793.

• Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. gen. prof. Elżbiety Zawackiej w Santoku na rok szkolny 2024/2025 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Santoku

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Santoku informuje o terminach postępowania rekrutacyjnego i terminach składania dokumentów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Santoku:

1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym: 19.02. – 15.03.2024 r.
            2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 03.04.2024 r.
            3. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: 03.04. – 09.04.2024 r.
            4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 17.04.2024 r.
            5. W terminie 7 dni od opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzice mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia; w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej: od 17.04.2024 r.

UWAGA! Rodzice kandydatów z obwodu szkoły wypełniają zgłoszenie, rodzice kandydatów spoza obwodu wypełniają wniosek.