5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza do naszej szkoły zawitali wolontariusze Fundacji Anaconda. Opowiadali o pracy wolontariusza, uczyli jak opiekować i bawić się z psem. Towarzyszył im specjalnie wytresowany pies Tyson, który swoją obecnością ucieszył zwłaszcza najmłodszych uczniów. Spotkanie organizowało nasze szkolne Koło Wolontariatu.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
- 8
Podsumowanie akcji Talenciaki
- 1
Lista godzin tzw. dostępności nauczycieli w Szkole Podstawowej w Santoku w roku szkolnym 2022/2023
Miś Wojtek
Warsztaty dla klas 1-4 przygotowane i przeprowadzone przez kl 7 nt. niedźwiadka Wojtka wędrującego wraz z armią Andersa w czasie II wojny światowej.
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada
Tańce narodowe w naszej szkole
Tańce narodowe nie mają przed nami tajemnic. Na muzyce uczymy się ich nazw, a na w-fie tańczymy.
Patriotyczne wychowanie w szkole w Santoku
Wycieczka klas trzecich
- 19
Warsztaty komponowania zdrowych posiłków
- 2
Zdrowe śniadanie
W ramach warsztatów komponowania zdrowych posiłków klasa 5b przygotowała 5 różnych past na kanapki. Było smacznie, zdrowo i wesoło.
22
Na tropie Powstańców Wielkopolskich w Starym Polichnie, Santoku i w Gorzowie
- 24
Na tropie Powstańców Wielkopolskich i Starym Polichnie, Santoku i w Gorzowie…pamiętamy o Bohaterach Niepodległości
Sobotnie przedpołudnie w dniu 22 października 2022 r. przywitało uczestników Gry Terenowej „Tropem Powstańców Wielkopolskich” typowo jesienną aurą. W Starym Polichnie historia zwycięskiego powstania połączyła pokolenia. Gra jednocześnie toczyła się w Gorzowie.
Ponad 30 osób kilka minut po godzinie 10.00 wyruszyło na trasę Gry Terenowej w naszej miejscowości. Wydarzenie pokazało jak ważna jest integracja międzypokoleniowa a wspólne zainteresowania oraz pasje historyczne łączą niezależnie od wieku. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Santoku wraz ze swoimi rodzinami oraz mieszkańcy gminy podążyli śladami Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Manieckiego.
Grę zorganizowało Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego wspólnie z Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie oraz Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Została objęta Honorowym Patronatem przez Wojewodę Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka i Wójta Gminy Santok Pana Pawła Pisarka. Partnerami Gry byli: Lubuskie Kuratorium Oświaty oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny i Stowarzyszenie Pomocna Dłoń z Santoka. Gośćmi honorowymi byli: Pani Stanisława Dymidziuk-emerytowana nauczycielka i członkini Pomocnej Dłoni oraz Harcerze ,,Rysie” z 230 Drużyny Gorzowskiej.
W Gminie Santok Gra miała charakter dwuczęściowy: pierwsza część to gra terenowa z elementami spaceru historycznego w Starym Polichnie natomiast druga to warsztaty pt. ,,Tropem Powstania Wielkopolskiego ku wolności”.
Koordynatorem projektu jest Dorota Ciołka-Wiśniewska – wnuczka powstańca Franciszka Manieckiego i nauczycielka z santockiej szkoły.
Gra Terenowa w Starym Polichnie rozpoczęła się zgodnie z planem przy tablicy upamiętniającej Powstańca Wielkopolskiego i zasłużonego mieszkańca oraz sołtysa tej miejscowości Franciszka Manieckiego. Po wysłuchaniu krótkiego wprowadzenia na temat historii Powstania Wielkopolskiego uczestnicy wyruszyli w trasę, na której były miejsca związane z działalnością obywatelską i społeczną Franciszka Manieckiego, m.in. dom rodzinny i świetlica wiejska. Uczestnicy Gry poznali losy Powstańca Wielkopolskiego, historię wsi oraz Polski. Była również chwila zadumy przy grobie tego zasłużonego mieszkańca Starego Polichna. Jednym z punktów na trasie gry była również Ławeczka Stanisławy i Bronisława Piotrowiczów, która upamiętnia jednych z pierwszych nauczycieli, którzy po II wojnie światowej przybyli do Starego Polichna i podjęli tu pracę w szkole. Na zakończenie gry był słodki poczęstunek.
To jednak był tylko półmetek Gry w Starym Polichnie, bowiem w środę o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Santoku odbyły się warsztaty historyczne-,,Tropem Powstania Wielkopolskiego ku wolności” z udziałem uczniów, którzy uczestniczyli w sobotnim wydarzeniu. Warsztaty obejmowały wspólne gry w planszówki o tematyce historycznej, przygotowywanie biało czerwonych kokard narodowych, układanie puzzli oraz składanie modeli samolotów. Motywem przewodnim warsztatów była oczywiście tematyka niepodległościowa i przybliżenie w sposób przystępny dla młodzieży historii Powstania Wielkopolskiego.
W ubiegłym roku zorganizowana została pierwsza edycja Gry Terenowej „Tropem Powstańców Wielkopolskich” i jako wydarzenie cykliczne Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego planuje już kolejne edycje Gry, której tegoroczną odsłonę zrealizowano w ramach projektu Koła pt. „Odkrywamy karty historii podążając tropami Powstańców Wielkopolskich” dofinansowanego przez Miasto Gorzów Wielkopolski.
Dorota Ciołka-Wiśniewska
Michał Kliśiński
Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego
1918-1919 Koło Gorzów
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z gry terenowej
https://m.facebook.com/dorka.stalecka/posts/pfbid02nLAH9DccME4JxGVYSxr1qp9oyE5qTdCAY4NyctPPcpftaUJtb6Kb9k2DB3VxNJmTl?source=xma_web_url
Wycieczka klas drugich
- 617
Rozstrzygnięcie konkursu
- 11
Podsumowanie projektu Ławeczka
Zapraszamy do zapoznania się z relacją na FB:
https://m.facebook.com/2208785756040325/posts/3183014061950818/?sfnsn=mohttps://m.facebook.com/2208785756040325/posts/3182355412016683/?sfnsn=mohttps://www.facebook.com/2208785756040325/posts/d41d8cd9/3183681818550709/
Gra terenowa
Zapraszamy do zapisów u pani Doroty Ciołki-Wiśniewskiej.
Dzień Samorządności
Fotorelacja z uroczystości zaprzysiężenia Samorządu Uczniowskiego.
Z okazji Dnia Samorządności lekcje były prowadzone przez uczniów i rodziców.
1312
Ponowna rekrutacja uczniów do świetlicy
Dzień Języków Obcych
Informacja dotycząca dożywiania
Archiwum Aktualności