• Obowiązki przed zakończeniem roku szkolnego

• Drodzy uczniowie!

Pamiętajcie o obowiązku zwrotu książek i podręczników do szkolnej biblioteki.

Przypominamy również o konieczności zabrania przed wakacjami pozostawionych przez was rzeczy w klasach, szafkach lub szatni. Wasza garderoba i rzeczy osobiste muszą być przez was zabrane.

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• Rok szkolny kończy się 26 czerwca. Nie będzie uroczystego wręczenia świadectw ze względu na epidemię kornawirusa w Polsce. Uczniowie będą mogli osobiście w tym dniu odebrać swoje świadectwo według podanego harmonogramu. Świadectwa będą przygotowane przez wychowawców w kopertach w gabinetach.

• Dni wolne od zajęć

• Przypominamy,  że 12 czerwca to dodatkowy dzień wolny w naszej szkole.  Nie odbywa się zdalne nauczanie.

Klasy I-VII mają dodatkowe dni wolne od nauki od 16 do 18 czerwca. W tym czasie klasy VIII piszą egzamin òsmoklasisty.

• Jak posadzić drzewo?

• W związku z tym , że nasza szkoła promuje sadzenie drzew w okolicy, plakat przedstawia instrukcję jak prawidłowo posadzić drzewo aby się przyjęło i rosło.

• Dzień Ziemi 2020

• W dniu obchodów Dnia Ziemi ogłoszono szkolny konkurs fotograficzny pt. "Mój ratunek dla Ziemi". Uczniowie nadesłali zdjęcia konkursowe przedstawiające ich działania, mające na celu ochronę środowiska. Dziękuję serdecznie wszystkim za udział w konkursie, ale przede wszystkim dziękuję za to co robicie dla środowiska. Wasze działania dają duży efekt!

Małgorzata Walczak

• Przedłużenie nauki zdalnej.

• Nauka zdalna została przedłużona do 24 maja. Egzaminy ośmioklasisty odbędą się od 16 do 18 czerwca.

Przypominamy o konieczności logowania się w dzienniku Librus. Codzienne logowanie jest równoznaczne z obecnością na lekcjach.

• Organizacja pracy po świętach.

• Do 26 kwietnia w szkoły nadal pozostają zamknięte. W dalszym ciągu nauka będzie prowadzona w sposób zdalny.  Przypominamy o konieczności logowania się w systemie Librus gdzie na bieżąco przesyłane są informacje i zadania dla uczniów.

W związku z sytuacją panującą w Polsce przeniesione zostały egzaminy ósmych klas.  Wstępny termin egzaminów to miesiąc czerwiec ale dokładny termin zostanie podany trzy tygodnie przed egzaminami.

• Rodzicu ! Uczniu !

• Loguj się na swoim koncie Librus ! Czytaj wiadomości !

Nauczyciele przesyłają uczniom materiały do pracy w domu, po to aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania. Pamiętajcie o darmowej platformie epodreczniki.pl

• Drodzy Rodzice !

• Szanowni Państwo ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Wasze i Waszych dzieci zajęcia w szkole zostały zawieszone od 12 do 25 marca. Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny, śledzcie na bieżąco informacje przesyłane przez moduł Librus. Zachęcajcie dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole.  Pamiętajcie również o ograniczeniu kontaktów z osobami starszymi.

• Drodzy Uczniowie !

• Ze względu na Wasze  bezpieczeństwo zdrowotne i Waszych bliskich zajęcia w szkole zostały zawieszone do 25 marca. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu , unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi ( np. komunikacja publiczna, centra handlowe). Przerwa w funkcjonowaniu  Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki dlatego odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć I poświęć go na samodzielną naukę. Korzystaj z modułu Librus. Unikaj kontaktu z bliskimi w podeszłym wieku. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z wychowawcą poprzez Librus-a.

• Gmina Santok- czysta z wyboru

•

26 lutego w GOK-u w Santoku odbyła się międzyszkolna debata z udziałem młodzieży ze szkół w Santoku, Lipek Wielkich, Janczewa i Wawrowa. Inicjatorami debaty były podmioty działające na rzecz naszej gminy tj. Gminny Ośrodek Kultury w Santoku, stowarzyszenie Santockie Winnice, Fundacja Ochrony Przyrody i Dóbr Historycznych Ziemi Santockiej, sołectwo Santok i oczywiście nasza Szkoła Podstawowa w Santoku.

Celem kampanii, której debata była początkiem jest tworzenie nawyku dbania oraz brania odpowiedzialności za czystość i piękno najbliższego otoczenia. Młodzież wypracowała wiele wariantów działań, które przyczynią się do realizacji powyższego celu. Poza tym odpowiedzialnym zadaniem bardzo miłym aspektem spotkania była możliwość poznania się i współpracy między młodzieżą z gminnych szkół. Warsztaty, które prowadziły nauczycielki ze szkoły w Santoku okazały się prawdziwą bombą kreatywności, a młodzież mimo dużego wysiłku bardzo dobrze się bawiła.

M. Walczak

• Sadzonki drzew i krzewów.

• Jesienią 2019r. rozpoczęliśmy szereg działań edukacyjnych związanych z potrzebą sadzenia drzew w nasze jokolicy. Jako szkoła współpracujemy z Nadleśnictwem Kłodawa i Technikum Leśnym w Starościnie. W program jest oczywiście również włączony Urząd Gminy w Santoku oraz sołtysi naszych wsi.W kwietniu 2019r. rodzice uczniów i inni mieszkańcy naszych wsi dostali ok. 4,5 tys. sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na własnych posesjach. Nasze działania wspiera specjalista zajmujący się biosferą-profesor Pasquale Poilcastro, który zachęcił nas doprzedstawienia naszych działań w formie prezentacji stanowiska w maju br. w Watykanie. Podjęliśmy w tym zakresie współpracę z pozostałymi szkołami naszej gminy. W 2020r. będziemy również rozdawać sadzonki drzewi krzewów.

Koordynator akcji Aleksandra Adamska