• REKRUTACJA 2019/2020

          • Informuję, że rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły składają ZGŁOSZENIE. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły składają WNIOSEK, a po przyjęciu do szkoły ZGŁOSZENIE. Druki do pobrania na stronie szkoły, w sekretariacie lub w przedszkolu w Santoku.

            Marta Bobrowska

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Santoku

            WSZYSTKIE POTRZEBNE DOKUMENTY ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W GÓRNEJ BELCE (ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY - REKRUTACJA I EGZAMINY)

          • SZKOŁA PODSTAWOWA W SANTOKU DLA ŚRODOWISKA LOKALNEGO. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W STARYM POLICHNIE.

          • W ramach programu edukacyjnego Jak lepiej radzić sobie w szkole i nie tylko, którego głównym celem jest kształtowanie postaw prospołecznych względem siebie i innych, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Santoku wspólnie z sołtysem, radą sołecką oraz księdzem proboszczem przygotowali uroczystość w Starym Polichnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały widowisko słowno – muzyczne Jasełka z Małym Księciem oraz wyrecytowały wiersze dla babć i dziadków, a społeczność lokalna przygotowała słodki poczęstunek. Życzenia dla seniorów złożyli również pan Paweł Pisarek – wójt Gminy Santok oraz ksiądz Henryk Jągowski – proboszcz parafii w Starym Polichnie. Uroczystości towarzyszyła rodzinna atmosfera i bożonarodzeniowy nastrój.

             

             

            Dorota Ciołka-Wiśniewska

          • Klasy 1-3 w teatrze

          • 29 stycznia uczniowie klas 1-3 uczestniuczyli w spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza", który odbywał się w teatrze im. Juliusza Osterwy w Gozrowie Wlkp. Pełna humoru, ale i pouczająca opowieść, odegrana przez gorzowskich aktorów bardzo zainteresowała najmłodszych. 

          • 27 FINAŁ WOŚP

          • Od samego rana wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Santoku kwestowali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z wielkim poświęceniem - w deszczu, chłodzie i słocie Ci młodzi ludzie zbierali pieniądze na szczytny cel. Niejednemu z nich rozmokły puszki, każdy z nich przemókł. Po podliczeniu, które odbywało się w Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich, okazało się, że ich poświęcenie nie poszło na marne. Wolontariusze z Santoka zebrali 2790,13 zł i 20 eurocentów:)!

            W szkole w Lipkach Wielkich wolontariusze zostali poczęstowani ciepłą herbatą i bigosem. Dziękujemy wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu!

          • 1% podatku dla szkoły

          • Aby przekazać 1% na rzecz naszej szkoły należy wypełniając zeznanie podatkowe wpisać w rubryce:
            WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU (PIT 37 – część J pole 137, PIT 28 – część M pole 134):  0000105271
            INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (wskazują cel szczegółowy – bardzo ważne, by uzupełnić tę rubrykę. PIT 37 – część K pole 141, PIT 28 – część N pole 136):  Szkoła Podstawowa w Santoku.

          • Jasełka z Małym Księciem

          • Niezwykłe połączenie bajki o Małym Księciu oraz momentu opisującego narodziny Jezusa miało dziś miejsce w santockiej szkole podczas przedstawienia Jasełek.  Świat bajki, piękna opowieść oraz kolędy śpiewane do akompaniamentu gitary wprowadziły nas w niezwykłą, świąteczną atmosferę. Świetnie wykreowane role młodych aktorów, piękne dekoracje i świąteczny nastrój sprawiły, że jasełka - opowiedziane z nutą humoru - były wyjątkowe.

            Wszystkie zdjęcia mozna obejrzeć w galerii

          • Czytamy i gramy w bibliotece szkolnej

          • Uczennice z klasy 7 A postanowiły połączyć dwie pasje – czytanie książek i granie w planszówki. W listopadzie wybrały z księgozbioru dla dzieci cztery książki i na ich podstawie przygotowały projekty gier planszowych. Następnie wykonały plansze, sformułowały i zapisały zasady gier, dopracowały dodatkowe elementy uatrakcyjniające rozgrywkę. W grudniu udały się do najmłodszych uczniów naszej szkoły, by przeprowadzić zajęcia promujące czytelnictwo. Dziewczyny przeczytały książki dzieciom z klas drugiej i trzeciej, a później maluchy zagrały w nowe gry. Uczniowie świetnie się bawili, a siódmoklasistki zdobyły nowe umiejętności i przekonały się, że drzemią w nich ogromne pokłady kreatywności, które można praktycznie wykorzystać.

            Gry są dostępne w bibliotece szkolnej.

             

            Dorota Stefanowicz

            Wszystkie zdjęcia mozna obejrzeć w galerii.

          • NOWY ROZKŁAD LEKCJI

          • Od 1 stycznia 2019 roku w szkole będzie obowiązywał nowy rozkład lekcji i przerw śródlekcyjnych.

            1 LEKCJA 8.10 – 8.55

            2 LEKCJA 9.00 – 9.45

            3 LEKCJA 10.00 – 10.45

            4 LEKCJA 11.00 – 11.45

            5 LEKCJA 12.00 – 12.45

            6 LEKCJA 12.55 – 13.40

            7 LEKCJA 13.45 – 14.30

            8 LEKCJA 14.35 – 15.20

          • Świąteczne skrzaty

          • 13 i 14 grudnia zagościła w naszej szkole Pani Beata Kowalczyk - mama jednego z naszych uczniów - która wcieliła się w nową rolę - nauczyciela. Pani Beata przeprowadziła w klasie 2 i klasie 3 lekcje plastyki, na których uczniowie tworzyli skrzaty ze...skarpetek. Dzieci bardzo zaangażowały się w swoje zadanie. Pani Beata krok po kroku przedstawiała dzieciom kolejne etapy. Efekt był oszałamiający - każde dziecko wyszło z lekcji z pięknym, świątecznym skrzatem, który stanie się ozdobą lub przytulanką. Pani Beacie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysł, przeprowadzenie zajęć oraz wprowadzenie dzieci w magiczny czas świąteczny.

            Wszystkie zdjęcia mogą Państwo obejrzeć w galerii.

          • Egzotyczna lekcja muzyki

          • Dnia 7 grudnia dzieci z klas 1-3 miały możliwość zapoznania się z jednym aspektów afro-brazylijskiej sztuki walki Capoeira, jakim jest muzyka. Dzieci mogły usłyszeć na żywo jak brzmią instrumenty takie jak: berimbau, atabaque, pandeiro, agogo i reco-reco. Każdy z uczestników zajęć mógł zagrać na wybranym instrumencie. Dodatkowo dzieci nauczyły się liczyć po portugalsku (wersja brazylijska) do trzech a pod koniec zajęć wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę (również w języku portugalskim) o odlatującym kanarku. Zajęcia były prowadzone przez Instruktora samoobrony Panią Karolinę Nowopolską z Gorzowskiego Stowarzyszenia Capoeira, Grupa Cordao de Ouro.

          • Mikołajkowo, sportowo...

          • Już kolejny rok uczniowie klas I-III uczestniczyli w zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego sportowych mikołajkach. Przez dwie godziny dzieci miały zorganizowane zabawy, rozgrywki sportowe, zawody. Dzieci w mikołajkowych czapkach walczyły o wygraną dla swoich drużyn pamiętając, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa. A bawiły się przednie. Nauczycielom pomagali uczniowie klas 3 gimnazjum. Mikołajki zakończyły się prezentem dla każdej z uczestniczących klas - były nim skrzynki zdrowych i pysznych mandarynek. 

            Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w galerii.

          • Goście z Anacondy. Dzień wolontariusza.

          • 4 graudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszami z Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda. Opowiadali oni o swojej pracy i ku radości dzieci przedstawili Tajsona- zwierzęcego wolontariusza. Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o zwierzęta i poznaliśmy ich prawa. Nasi szkolni wolontariusze opowiedzieli o swojej działalności i planach na przyszłość. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zwierzęta i przynieśli karmę lub wrzucili pieniążek do puszki. Dziękujemy w imieniu swoim i https://www.facebook.com/FundacjaAnaconda/. Zachęcamy do śledzenia profilu fundacji na fb. Małgorzata Walczak- opiekun KW.

          • Muzyka z czarnej płyty – druga edycja

          • 30 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkania z cyklu Muzyka z czarnej płyty. W tym roku zmieniła się jego formuła. Do współpracy zaprosiłam panią Iwonę Kowalewską, która na lekcji języka polskiego z klasą VIII A przeanalizowała przyniesione przez uczniów teksty piosenek. Wspólnie przyjrzeli się słowom, zwrotom, środkom poetyckim stosowanym przez współczesnych tekściarzy, a następnie porównali je z tekstami śpiewanymi przez Boba Dylana, Leonarda Cohena, Ewę Demarczyk, Czesława Niemena, Marka Grechutę, którzy byli poetami albo sięgali po poezję Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej -Jasnorzewskiej. Uczniowie zaobserwowali, że twórcy dawniej i dziś najczęściej piszą i śpiewają o miłości. Młodzież zauważyła, że współcześni artyści piszą i śpiewają o pieniądzach, samochodach, dziewczynach, a także o uzależnieniach, buncie, nienawiści. Ich teksty często pisane są językiem potocznym, dzięki temu łatwiej je zrozumieć młodemu odbiorcy. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na relaks. Pan Zbyszek Wojnarowski krótko opowiedział o gramofonie i historii czarnych płyt. Następnie uczniowie słuchali i śpiewali prezentowane przez niego utwory.

            Dorota Stefanowicz

          • Andrzejkowe "szaleństwo".

          • 30 listopada tradycja nakazuje bawić się - zabawom zaś towarzyszyć mają wróżby. Dlatego też - już kolejny rok z rzędu - Koło Wolontariatu zorganizowało zabawę andrzejkową dla uczniów klas I-III. Były tańce, konkursy, wróżby a w przerwie na odpoczynek dzieci częstowały się łakociami. Zabawa była bardzo udana. Dziękujemy Pani Małgorzacie Walczak oraz członkom Koła Wolontariatu za zorganizowanie i poprowadzenie zabawy andrzejkowej.

            Wszystkie zdjęcia możecie Państwo obejrzeć w Galerii.

          • ANDRZEJKI - ZAPROSZENIE

          • Koło Wolontariatu zaprasza uczniów klas I-III na zabawę Andrzejkową, która odbędzie sie w piątek 30 listopada w świetlicy. Plan dnia:8.00- ozdabianie sali, 9.00-12.00 zabawa z przerwami na poczęstunek w salach i wróżby, 12.00-13.00 porządkowanie sali świetlicy. Zapraszamy na tańce i zabawy :)

          • WYSTAWA PAJĘCZAKÓW I OWADÓW

          • W niezwykłej lekcji przyrody uczestniczyły dzieci klas 1-3. Przyjechał do nas uczeń z zaprzyjaźnionej szkoły w Lipkach Wielkich, który postanowił podzielić się swoją pasją z młodszymi kolegami z naszej szkoły. Pasjonat pokazał swoją kolekcję, opowiedział wiele ciekawostek, odpowiedział na nurtujące dzieci pytania. Uczniowie byli zachwyceni możliwością wzięcia niektórych eksponatów na swoje dłonie, obejrzenia z bliska np. groźnego skorpiona. 

            Serdecznie dziękujemy za pouczającą wizytę!

            Więcej zdjęć z wydarzenia mogą Państwo obejrzeć w galerii.

          • Patriotyzmu nauczyli nas dziadkowie...

          • Patriotyzmu nauczyli nas nasi dziadkowie - uczniowie wzięli udział w lekcji w Archiwum Państwowym w Gorzowie Wielkopolskim, przeprowadzili ankiety wśród mieszkańców gminy i swoich najbliższych, rozmawiali z rodzicami i dziadkami o pamiątkach rodzinnych, pracowali na lekcjach wiedzy o społeczeństwie metodą projektu... Swoją pracę podsumowali przygotowując interesującą wystawę.

          • Lekcja plastyki z fotografem

          • Na lekcji plastyki połączonej z zawodoznastwem gościł fotograf Stefan Kasprzyk. Pasjonat tej dziedziny sztuki niezwykle interesująco przybliżył uczniom klasy VIIa sekrety fotografii. Pan Stefan jest absolwentem naszej szkoły! Obecnie jego zdjęcia można podziwiać na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp.

            Panie Stefanie, serdecznie dziękujemy!

          • STUDENTKA Z HOLANDII W SANTOCKIEJ SZKOLE

          • W październiku, w naszej szkole gościliśmy studentkę z wyższej szkoły w Holandii - FLOT NaSk - Fontys Hoge School w Tilbur. Patricia de Putter studiuje fizykę i chemię na kierunku nauczycielskim. W szkole w Santoku obserwowała lekcje z tych dwóch przedmiotów oraz uczestniczyła w ramach lekcji z wychowania do życia w rodzinie i godzin z wychowawcą w zajęciach prowadzonych metodą warsztatową. Studentka opowiadała (bardzo dobrze mówi, czyta i pisze w języku polskim ze względu na polskie pochodzenie), jak wygląda system edukacyjny w jej kraju, a nasi uczniowie przedstawili polską szkołę. Patrycja podkreślała również, że w santockiej szkole spotkała się z dużą życzliwością i kulturą osobistą dorosłych oraz uczniów.

            Z wieloma poznanymi u nas koleżankami i kolegami kontynuuje znajomość na portalach społecznościowych. Za rok również zamierza nas odwiedzić.

             

            Dorota Ciołka - Wiśniewska

          • Czytanie dla Niepodległej w Starym Polichnie

          • 9 listopada 2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Santoku zorganizowali we współpracy z Radą Sołecką Starego Polichna i panią sołtys, Marzeną Piotrowicz, Czytanie dla Niepodległej. Przy kamieniu poświęconym pamięci Franciszka Manieckiego, porucznika Powstania Wielkopolskiego, uczniowie zapalili znicz, czytali i recytowali utwory patriotyczne oraz zaśpiewali wspólnie z mieszkańcami wsi O mój rozmarynie i My, Pierwsza Brygada. Druga część spotkania odbyła się w sali wiejskiej. Obejrzeliśmy prezentację o Starym Polichnie, zdjęcia miejscowości wykonane przez Stefana Kasprzyka oraz wystawę poświęconą Franciszkowi Manieckiemu. Na zakończenie części oficjalnej pani Dorota Ciołka Wiśniewska przekazała na ręce pana Piotra Kowalewskiego, książkę, która powstała w ramach projektu Stare Polichno – tu mieszkamy. Publikację można wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Następnie wszyscy wzięliśmy udział w poczęstunku przygotowanym przez Radę Sołecką Starego Polichna.

             

            Organizatorki: Dorota Ciołka Wiśniewska, Dorota Stefanowicz, Iwona Kowalska

            Zdjęcia z uroczystości: Wiktoria Rejniak