Ze względu na Wasze bezpieczeństwo zdrowotne i Waszych bliskich zajęcia w szkole zostały zawieszone do 25 marca. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu , unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi ( np. komunikacja publiczna, centra handlowe). Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki dlatego odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć I poświęć go na samodzielną naukę. Korzystaj z modułu Librus. Unikaj kontaktu z bliskimi w podeszłym wieku. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z wychowawcą poprzez Librus-a.
Aktualności
Drodzy Uczniowie !
Harmonogram Dni Patrona
18.03-20.03.2020 r.
Gmina Santok- czysta z wyboru
26 lutego w GOK-u w Santoku odbyła się międzyszkolna debata z udziałem młodzieży ze szkół w Santoku, Lipek Wielkich, Janczewa i Wawrowa. Inicjatorami debaty były podmioty działające na rzecz naszej gminy tj. Gminny Ośrodek Kultury w Santoku, stowarzyszenie Santockie Winnice, Fundacja Ochrony Przyrody i Dóbr Historycznych Ziemi Santockiej, sołectwo Santok i oczywiście nasza Szkoła Podstawowa w Santoku.
Celem kampanii, której debata była początkiem jest tworzenie nawyku dbania oraz brania odpowiedzialności za czystość i piękno najbliższego otoczenia. Młodzież wypracowała wiele wariantów działań, które przyczynią się do realizacji powyższego celu. Poza tym odpowiedzialnym zadaniem bardzo miłym aspektem spotkania była możliwość poznania się i współpracy między młodzieżą z gminnych szkół. Warsztaty, które prowadziły nauczycielki ze szkoły w Santoku okazały się prawdziwą bombą kreatywności, a młodzież mimo dużego wysiłku bardzo dobrze się bawiła.
M. Walczak
13
Sadzonki drzew i krzewów.
Jesienią 2019r. rozpoczęliśmy szereg działań edukacyjnych związanych z potrzebą sadzenia drzew w nasze jokolicy. Jako szkoła współpracujemy z Nadleśnictwem Kłodawa i Technikum Leśnym w Starościnie. W program jest oczywiście również włączony Urząd Gminy w Santoku oraz sołtysi naszych wsi.W kwietniu 2019r. rodzice uczniów i inni mieszkańcy naszych wsi dostali ok. 4,5 tys. sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na własnych posesjach. Nasze działania wspiera specjalista zajmujący się biosferą-profesor Pasquale Poilcastro, który zachęcił nas doprzedstawienia naszych działań w formie prezentacji stanowiska w maju br. w Watykanie. Podjęliśmy w tym zakresie współpracę z pozostałymi szkołami naszej gminy. W 2020r. będziemy również rozdawać sadzonki drzewi krzewów.
Koordynator akcji Aleksandra Adamska
A przed lekcjami.... :)
Lubimy szachy !
Utalentowany uczeń
Tuż przed feriami nasz uczeń Bartosz Bednarek uczestniczył w dniach Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Tegoroczne obchody ukierunkowane były na profilaktykę uzależnień pod hasłem: Mój wybór - rozwijam pasje i zainteresowania. Bartek zaprezentował zebranym gościom swój talent jakim jest rzeźbienie i wypalanie w drewnie. Jego prace wzbudziły podziw. Uczeń pokazał jak zagospodarowuje swój wolny czas i że warto łączyć pożyteczne z przyjemnym. Prace Bartka mają walor użyteczny. Na przykład stolik do gier w szachy jest codziennie wykorzystywany przez uczniów do rozgrywania partyjek.
Gratulujemy Bartkowi pasji i talentu !
Sporty obronne.
Dobry występ naszych uczniów w Lidze Mistrzów w Sportach Obronnych. Po pierwszej rundzie zawodów strzeleckich zajmujemy 3 miejsce drużynowo. W kwietniu odbędzie się II runda: rzut granatem ćwiczebnym do celu oraz bieg terenowy na dystansie 800 metrów. Drużyna deklaruje walkę o podium .
Rekrutacja 2020/2021
Ruszyła rekrutacja do klasy pierwszej. Kandydaci z obwodu składają zgłoszenia, a spoza obwodu wnioski. Zgłoszenia i wnioski składamy od 24.02.2020 r. do 16.03.2020 r.
Bezpieczne ferie.
Życzymy wszystkim udanego wypoczynku podczas ferii 🙂
🙂
Nasza uczennica Martyna Heyser brała udział w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym. W etapie rejonowy zabrakło jej jednego punktu do awansu. Gratulujemy wyniku!
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
❤️❤️❤️ Nasi uczniowie wsparli 28. Finał WOŚP ❤️❤️❤️
Udało się zebrać ponad 2200 zł.
Dziękujemy wolontariuszom 🙂
Budki lęgowe.
Prezentacja o konieczności rozwieszania budek lęgowych dla ptaków zorganizowana przez nauczyciela biologii Marka Kowalskiego w ramach programu wychowawczego szkoły. Wiedzę na ten temat doskonale uzupełnił leśnik-ornitolog Pan Mariusz Urban z Nadleśnictwa Kłodawa. Nadleśnictwo podarowało naszej szkole 6 budek lęgowych w trzech typach: dla sikor, szpaków i kawek oraz książkę o Barlinecko Gorzowskim Parku Krajobrazowym. Bardzo dziękujemy.
Rozstrzygnięcie konkursu !
13 listopada odbył się krótki apel podsumowujący konkurs z okazji Dnia Niepodległości. Nagrodzone zostały najlepsze prace.
W klasach 1-3:
1. miejsce Adam Korbanek
2. miejsce Judyta Pawelska
3. miejsce Lena Brzezińska
W klasach 4-8:
1.miejsce Martyna Heyser
2. miejsce Karol Cierpisz
3. miejsce Oskar Steczkowski
Zwycięzcom gratulujemy!
33
Zakończenie konkursu na prace plastyczne z okazji Dnia Niepodległości.
8 listopada odbyło się posiedzenie komisji w składzie: p. Renata Steczkowska, p. Julia Więcławska, p. Roksana Krzywiec, p. Katarzyna Zapart oraz Paulina Gabryniewska i Martyna Heyser. Przyznano pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach: prace uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Ocenie podlegały tylko prace wykonane zgodnie z regulaminem. Ogłoszenie wyników w środę 13.11.
Dziękujemy wszystkim za udział :)
Szachy w szkole!
„Edukacja przez Szachy w Szkole” to ogólnopolski projekt Polskiego Związku Szachowego, do którego przystąpiła nasza szkoła. Ale od początku ... Dlaczego szachy? Andrzej Modzelan (pedagog, nauczyciel, szachista) w książce „Ucząc szachami” napisał „Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem doskonalą swoje umysły”.
Szachy poszerzają wiedzę, umiejętności i kształtują postawy. Przebodźcowane, żyjące w szybkim współczesnym świecie, rozbrykane i głośne dzieci milkną. Milkną nad szachownicą. Wyrabiają w sobie cierpliwość, wytrwałość i umiejętność koncentracji. Walczą, starają się osiągnąć wyznaczony cel. Ćwiczą logiczne myślenie, przewidują, wyciągają wnioski, aż wreszcie ponoszą konsekwencje podjętych decyzji.
Na zajęciach uczymy się zasad gry, strategii, wiary we własne siły, ale także szacunku do przeciwnika. Przeżywamy gorycz porażki i smak zwycięstwa. Czasem jest wesoło, czasem poważnie, ale jedno jest przesądzone – w szachy warto grać .
Uczniowie naszej szkoły grają w szachy jedną godzinę w tygodniu, mają także możliwość uczestniczenia w dodatkowym treningu szachowym. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu uczniów będziemy podejmować działania promujące tę królewską grę. W październiku w naszej szkole można było oglądać wystawę „Jakie szachy!” i przekonać się, że szachy naprawdę mogą być różnorodne: magnetyczne, plastikowe, szklane, drewniane, duże, małe, kolorowe, z klocków Lego, z gliny i plasteliny. W planach kolejna wystawa, tym razem damy upust naszej wyobraźni i kreatywności, zrobimy szachy sami. Zostaną zorganizowane turnieje szachowe dla uczniów, a jeśli tylko zechcą – dla ich rodziców. Pogramy w szachy w plenerze, odwiedzimy Lubuski Związek Szachowy, zaprosimy do szkoły zawodowego szachistę, aby porozmawiać z nim o drodze do sukcesu. Starsi uczniowie będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowy film pt. „Szachowe dzieciństwo”. W planach jest także mały kącik szachowy na szkolnym korytarzu, gdzie zawsze będzie można rozegrać koleżeńską partię.
Zapraszamy na stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco można śledzić nasze szachowe działania i w miarę możliwości – włączać się w nie!
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i wszyscy inni...nieważne gdzie, nieważne z kim, dobrze się bawiąc, po prostu grajmy w szachy!
Szkolny edukator szachowy
Katarzyna Wójtowicz
Zajęcia pozalekcyjne.
Przypominamy, że w szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne:
Świetlicowe:
Poniedziałek- zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców
Wtorek - zajęcia komputerowe
Środa- zajęcia czytelnicze
Czwartek- zajęcia plastyczne
Piątek- zajęcia z języków obcych
Inne:
Koszykówka dziewcząt- wtorek, czwartek, piątek
Zapraszamy!
Szczegółowe informacje dotyczące zajęć u nauczycieli poszczególnych przedmiotów i nauczycieli pracujących w świetlicy.
Uwaga! Konkurs!
Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie na prace plastyczne.
Fotorelacja : "Koncert z drzewem w tle"
- 13
Pomoc dla Lili.
Pomoc dla LILI
W październiku w naszej szkole odbyły się dwie akcje, które miały na celu pomoc potrzebującym. Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz, z którego uzyskano 845 zł. na leczenie chorej dziewczynki. Ponadto cała szkoła zaangażowała się w zbiórkę nakrętek, również przekazanych dla Liliany Hepner. Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy!
Wielkie podziękowania należą się uczniowi Bartoszowi Bednarkowi, który był pomysłodawcą akcji. Wierzymy, że będzie więcej akcji, których pomysłodawcami będą uczniowie. Działamy po to, aby empatia i chęć działalności na rzecz innych była naturalnym odruchem u uczniów.
Małgorzata Walczak, Iwona Kowalska
Zakończenie konkursu na filmik o sadzeniu drzewek
8 października na 4 lekcji odbędzie się posiedzenie komisji. Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Podsumowaniem konkursu będzie "Koncert z drzewem w tle" , który odbędzie się 28 października.
Archiwum Aktualności