17 uczniów z naszej szkoły zostało wolontariuszami WOŚP. Wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego przyłączyli się do akcji zbierania pieniędzy i wsparli sztab w Lipkach Wielkich. Po raz kolejny uczniowie wykazali się gotowością i poświęcili swój czas i pokazali że pomaganie cieszy.
Aktualności
Udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Koncert Latającej Filharmonii
09.01 br. W progi naszej szkoły zawitała ponownie Latająca Filharmonia.
Koncert nosił tytuł „Skrzypce śpiewające polskim głosem”. W trakcie spotkania mieliśmy okazję posłuchać utworów Henryka Wieniawskiego i Stanisława Moniuszki w wersji instrumentalnej- na skrzypcach oraz w wokalnej. Gościem specjalnym była sopranistka Filharmonii Gorzowskiej- p. Beata Gramza. W jej wykonaniu usłyszeliśmy dwie pieśni St. Moniuszki, m. in. „Prząśniczkę” Oprócz skrzypiec słyszeliśmy również harfę. Mieliśmy niebywała okazję zapoznać się z budową tego niezwykłego instrumentu. Pani prowadząca przypomniała uczniom jakiego muzyka nazywa się wirtuozem (H. Wieniawski był wirtuozem skrzypiec).
Na zakończenie wspólnie z p. Gramzą wykonaliśmy kolędę „Cicha noc”.
Było to wyjątkowe spotkanie co było widać po wzorowym zachowaniu słuchaczy. Czekamy na następne!
Aleksandra Adamska
Kontynenty z IIIa
Uczniowie klasy III a brali udział w klasowym projekcie „Kontynenty”. Dzieci poznawały kontynenty dzięki swojej własnej pracy. Każdy był zaangażowany. Pracując w parach, grupach czy samodzielnie uczniowie przygotowywali plakaty, opracowania, prezentacje multimedialne. Następnie przedstawiali efekty działań w klasie, przekazując wiedzę kolegom i koleżankom. Pracy było co nie miara, ale dużo satysfakcji oraz świetny finał zostaną w pamięci. Ostatniego dnia uczniowie otrzymali prezent, była to gigantyczna kolorowanka, dzięki której mogą nadal utrwalać zdobytą wiedzę. Jednak najlepszy (najsmaczniejszy!) był finał kulinarny- jedzenie świata w naszej małej klasie. Udało się to dzięki zaangażowaniu rodziców oraz okolicznych restauracji. Dziękujemy
M. Walczak, wych. Klasy III a
Zawody obronne
Zawodami na strzelnicy LOK w Gorzowie Wlkp zakończyła się rywalizacja szkół w Lidze Mistrzów. W klasyfikacji generalnej reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce.
Szkołę reprezentowali:
IWONA LAMCH
KLAUDIA CHABASIŃSKA
MAREK LAMCH
FILIP DUDAREWICZ
W pierwszej rundzie, która odbyła się w pażdzierniku 2017 odbyły się 2 konkurencje:
- bieg terenowy
- test wiedzy z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej
W drugiej rundzie strzelanie z karabinka i pistoletu pneumatycznego.
Klasyfikacja generalna najlepszych szkół
I miejsce SP nr 13 Gorzow Wlkp
II miejsce SP Santok
III miejsce SP nr 20 Gorzów Wlkp
W kwietniu odbędzie się uroczyste podsumowanie wszystkich zawodów organizowanych przez LOK w Gorzowie Wlkp, rozdane zostaną dla najlepszych drużyn medale, dyplomy i puchary.Z uroczystości tej zamieścimy fotorelację.
Zbigniew Wojnarowski
Zbiórka żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy.
W miesiącu grudniu Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę żywności pod hasłem ”Podarujmy Święta”. Uczniowie i rodzice chętnie zaangażowali się w pomoc innym. Na szczególną pochwałę zasługuje klasa I SP i VIB. Zebrane dary zostały przekazane do OPS w Santoku.
Zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku w Gorzowie Wlkp.
W miesiącach listopadzie i grudniu Samorząd Uczniowski, Koło Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt. Uczniowie chętnie wsparli akcję i udało się zebrać dary, które zostały przekazane do schroniska.
Jasełka
JASEŁKA NA WESOŁO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W SANTOKU
22 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Santoku odbyło się przedstawienie jasełkowe. Uroczystość zgromadziła wielu gości, rodziców oraz całą społeczność szkolną. W tym dniu nasza szkoła – w odświętnym nastroju - gościła panią Ewę Rawę – Lubuskiego Kuratora Oświaty, pana Bogumiła Ciborskiego – zastępcę wójta Gminy Santok, panią Alinę Nowak – prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Santok ,,Pomocna Dłoń", księdza Henryka Jągowskiego – proboszcza Parafii Stare Polichno, pracowników UG w Santoku, sołtysów oraz wielu życzliwych ludzi, którzy w podziękowaniu obdarowani
zostali pachnącymi piernikami.
Uczniowie klasy IV a i IV b oraz V do wystepu galowego przygotowywali się przez dwa miesące; ćwiczyli teksty, artykulację, zapamiętywali poszczególne kwestie i melodie. Rodzice w domach pracowali nad projektowaniem strojów, które okazały się bardzo
pomysłowe i spektakularne.
I tak wspólnymi siłami po raz kolejny udało nam się stworzyć przecudowną, bożonarodzeniową atmosferę.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom
naszych uczniów za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
Aleksandra Adamska
Teresa Śmierzchalska - Wachocz
Dorota Ciołka - Wiśniewska
Otwarcie bunkrów w Santoku i okolicy.
15 grudnia 2017r gimnazjaliści z terenu Gminy Santok wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury . Spotkanie prowadzone było przez grupę rekonstrukcyjną.
Zaproszono mieszkańców gminy i gości z Niemiec. Wszyscy zebrani mieli okazję po raz pierwszy spotkać się i dowiedzieć, gdzie się znajdują i jaką rolę spełniały bunkry, jak wyglądały, po co powstały i dlaczego były takie ważne pod względem strategicznym. Zapoznali się z historią najbliższych terenów i relacją mieszkańców wojennych czasów. Zaprezentowano broń i przedmioty używane przez żołnierzy stacjonujących w bunkrach, a na końcu ugoszczono wszystkich żołnierską grochówką.
Iwona Kowalska
Mikołajki na sportowo w SP Santok
W dniu 6.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się coroczne zawody mikołajkowe, w których uczestniczą uczniowie klas I-III. Uczestnicy muszą się wykazać nie lada umiejętnościami, w których dominują zdolności szybkościowe, zręcznościowe, zwinnościowe, skocznościowe ale i też umiejętność posługiwania się przedmiotami. Zawodom towarzyszą pozytywne emocje i super zabawa . Ważną rolę odgrywa doping klasy. Każde dziecko na zakończenie otrzymuje zdrowy owoc.
G.Frontczak
K.Grzybowski
Zaproszenie na jasełka
Dyrektor Szkoły Podstawowejw Santoku
serdecznie zaprasza
Mieszkańców
Gminy Santok
na przedstawienie jasełkowe,
które odbędzie się dnia
22 grudnia 2017 r.,
o godz. 9.00
w Szkole Podstawowej w Santoku.
W imieniu społeczności szkolnej
Marta Bobrowska
Kiermasz piernikowy
BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ
PIERNIKOWY
MIEJSCE:Szkoła Podstawowa
w Santoku
START:
06 grudnia 2017r.
Zapraszają uczniowie klasy IVB
wraz z wychowawcą i rodzicami
Zapraszamy do fotorelacji
Domki z zapałek
DOMKI Z ZAPAŁEK nie tylko
Takie cuda u nas w szkole...... Uczniowie klas VI w ramach zajęć technicznych zaprojektowali i wykonali przepiękne domki
z zapałek. Zapraszam do fotorelacji.
Dorota Ciołka - Wiśniewska
Spotkania Muzyka z czarnej płyty
17 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Muzyka z czarnej płyty. Pan Zbigniew Wojnarowski przygotował prezentację sprzętu, na którym odtwarza się płyty winylowe. Uczennice miały okazję przyjrzeć się z bliska gramofonowi i urządzeniom przetwarzającym dźwięk, a także obejrzeć pokaźną kolekcję płyt zespołu Queen, którego muzyce była poświecona lekcja. Uczestniczki poznały najciekawsze fakty z historii tej kultowej brytyjskiej grupy, której liderem był Freddie Merkury. Następnie wszyscy zebrani wysłuchali kilkunastu utworów. Okazało się, że uczennice z klasy siódmej piosenki z repertuaru Queen znają i lubią, więc kilka z nich wspólnie zaśpiewaliśmy. Pierwsze spotkanie organizatorom i uczestniczkom bardzo się podobało, dlatego z panem Zbigniewem już zaplanowaliśmy kolejne. W grudniu w bibliotece szkolnej rozbrzmiewać będą dźwięki z płyt zespołu Dżem.
Dorota Stefanowicz
Zawody biegowe IV memoriał im. Leona Mazura w Lipkach Wielkich
W dniu 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach lekkoatletycznych na dystansie 1 km, które odbywały się w Lipkach Wielkich. Zawody rozpoczął 30 minutowy oficjalny apel. W biegu z okazji rocznicy 11 listopada udział wzięły szkoły z Lipek Wielkich, Świebodzina, Strzelec Kraj., Gorzowa Wlkp., Santoka. Reprezentanci naszej szkoły zajęli czołowe lokaty. Zwycięzcą biegu w kategorii rocznika 2002-2004 okazał się Wojciech Pierzchlewicz, natomiast tuż za nim linię mety przekroczył Wojciech Kazulak. W czołówce uplasowali się Kacper Ziętek, Szymon Hofanowski oraz Sebastian Kujawski. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Klaudia Chabasińska, natomiast z bardzo dobrym wynikiem do mety dobiegła Marcelina Bajserowicz. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę, angażując się maksymalnie w bieg, mimo niesprzyjających tego dnia warunków. Uczestnicy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy.
Krzysztof Grzybowski
Moje dziecko nie bierze
Realizacja zajęć w ramach działania zatytułowanego „Moje dziecko nie bierze” miała miejsce od września do listopada 2017 r.
Pierwsze spotkanie z Rodzicami uczniów w wieku od 13 do 16 roku życia odbyło się 12 września. Kolejnym przedsięwzięciem projektu były warsztaty z młodzieżą gimnazjalną. Odbywały się one na przełomie października i listopada. Drugie spotkanie z rodzicami, podczas którego młodzież miała okazję zaprezentować swoje wytwory pracy, odbyło się 14 listopada.
Szczególne podziękowania za włączenie się do realizacji projektu kieruję do następujących uczniów: Julii Szymczak, Darii Troczyńskiej, Aleksandry Rybskiej, Natalii Kuźmińskiej, Zuzanny Jatczak, Iwony Lamch, Marka Lamcha, Eryka Korejwo, Filipa Dudarewicza, Michała Plewy. Byliście wspaniali i bardzo pomocni. Możecie być z siebie dumni!
Dziękuję również wszystkim Rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniach. Dziękuję za obecność, przyjazną atmosferę i ciepłe przyjęcie.
Zgodnie z obietnicą prezentuję Państwu wskazane przez uczniów ich potrzeby rozwojowe oraz artykuł pana Wojciecha Wanata: „Jak ochronić swoje dziecko przed narkotykami?” Znajdziecie go Państwo tutaj: http://www.narkomania.org.pl/czytelnia/jak-ochronic-swoje-dziecko-przed-narkotykami/
Małgorzata Sosnowska
Warsztaty kulinarne
SZKOŁA PODSTAWOWA W SANTOKUWARSZTATY KULINARNE
Moja rodzina tyje
PODSUMOWANIE
19 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie działania Moja rodzina tyje. Działanie realizowane było ze środków programu
Działaj lokalnie.
Do programu zaprosiło nas Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok POMOCNA DŁOŃ. Organizacja wygrała projekt. Nie dam się podejść.
Na terenie naszej szkoły realizowane
są trzy działania z projektu.
Działanie Moja rodzina tyje realizowane jest w 4 etapach:
-
opracowanie dokumentacji dla uczestników
-
spotkanie z panią dietetyk
dr Justyną Sadowską – liczba uczestniów 66 osób,
-
warsztaty kulinarne – w domach uczniów i pod opieką dorosłych członków rodziny - liczba uczestników 80 osób
-
wydanie SZKOLNEJ KSIĄŻKI KUCHARSKIEJ
Udział uczniów w projekcie był dobrowolny. Do działania przystąpiło aż 19 grup. Zaczęliśmy od edukacji - Pani dr Justyna Sadowska przygotowała ciekawą prezentację na temat zdrowego żywienia i komponowania posiłków z naszych, polskich produktów. Uczniowie w potrawach, które przyrządzali w domach uwzględnili wskazówki pani dietetyk. Produktem przewodnim wszystkich potraw były jabłka. Grupy szkolnych kucharzy dokonały cudów - ileż smacznych potraw można wykonać z jabłek!!! To co zobaczyliśmy w czasie warsztatów kulinarnych było inspiracją do wydania SZKOLNEJ KSIĄŻKI KUCHARSKIEJ. Publikacja ukaże się w grudniu.
WARSZTATY KULINARNE
PODSUMOWANIE
MIEJSCE
IMIĘ I NAZWISKO
SZEFA GRUPY
PUNKTACJA/PKT
Nikola Mendeluk
126
Adam Korbabek
124
Karolina Kasperowicz
122
Jan Cyran
121
Bartosz Ludniewski
110
Wiktor Marczak
108
Wiktoria Rejniak
106
Marcelina Korejwo
97
Eryk Korejwo
94
Wiktor Popiński
93
Małgorzata Zdrowowicz
89
Oliwia Przybył
89
Nataklia Kasprzyk
85
Paulina Gabryniewska
85
Julia Szymczak
73
Julia Sokołowska
68
Ola Mularska
58
Aleksander Marczak
33
Łukasz Rojewski
24
W naszej szkole działanie to było realizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem POMOCNA DŁOŃ
oraz z rodzicami naszych uczniów.
Dziękujemy Państwu
za współpracę.
Dorota Ciołka - Wiśniewska-
Wolę halę sportową niż Ipada
W dniu 29.09.2017 Klasa 2b gimnazjum w liczbie 16 osób wzięła udział we wspólnej zabawie w podchody. Miejscem dwugodzinnych zmagań był teren rozpoczynający się pobliżu szkoły i kończący na zabytkowej baszcie. Grupa została podzielona na 3 zespoły. Zadaniem każdego było odnalezienie 6 piłeczek w stosownym kolorze, zawierających zadanie do wykonania. Zadania zawierały elementy logiki, znajomości roślin, języka angielskiego. Rozwiązanie ich zmuszało uczniów do współpracy oraz do podjęcia wysiłku fizycznego, gdyż należało dobiec wspólnie do punktu realizacji. Uczniowie chętnie podejmowali kolejne wyzwania, każdemu zespołowi zależało na tym aby jak najszybciej ukończyć zadania. Było dużo dobrej zabawy i integracji.
Krzysztof Grzybowski
Śniadanie daje moc
8 listopada uczniowie klas I-III przekonali się, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków dnia. Samodzielnie w klasach przygotowali pyszne śniadania złożone ze zdrowych produktów. Były soki owocowe, warzywa, zdrowe pieczywo. Dzieci wspólnie skosztowały przyrządzonych śniadaniowych smakołyków, poczęstowały również nauczycieli. Od tego dnia wiedzą, że ŚNIADANIE DAJE MOC!
Fotorelację ze "śniadaniowego szaleństwa" klasy IIIa zobaczycie państwo klikając Drugie_sniadanie11.pdf.
Dorota Anders
Apel - Święto Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości Pani iwona Kowalska przygotowała ze swoją klasą IIGA apel. Piękne połączenie wiedzy historycznej, współczesności oraz miłości do ojczyzny możecie Państwo zobaczyć pod podanyym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1mXDMfb4te9zBjbwEPPpviww7otbYxOhl/view?usp=sharing
Sprawni jak żołnierze
W dniu 8.11.2017 odbyły się zawody sportowe z dziedziny sportów obronnych. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: SP oraz Gimnazjum. Czteroosobowe zespoły klasowe składały się dwójki dziewcząt oraz dwójki chłopców. Zadaniem drużyn były konkurencje rozgrywane zarówno w terenie jak i na hali sportowej: rzut granatem do celu, strzelectwo oraz tor przeszkód. W ogólnej klasyfikacji SP zwycięstwo odniosła klasa VII b w składzie: Jakub Felkel, Sebastian Gumieniak, Alicja Zauer, Julia Wawrzyniak. Natomiast w Gimnazjum zwyciężyła klasa III gb, którą reprezentowali: Julia Szymczak, Filip Dudarewicz, Marek Lamch. Zwycięzcom gratulujemy! Podziękowania i słowa uznania dla wszystkich uczniów biorących aktywny udział w zawodach, którzy wykazali się niezwykłą sprawnością. Swoich reprezentantów wspierała liczna grupa kibiców, dopingując ich w kulturalny sposób. Na zakończenie zawodów wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Zbigniew Wojnarowski/Krzysztof Grzybowski
Archiwum Aktualności